Esenciálny olej Borievka

Esenciálny olej Borievka

rozmery 2,80cm x 2,80cm x 6,50cm
10 ml
K OBJEDNÁVKAM NAD 20€+ VZORKA ZADARMO
Dostupnosť:
100% Skladom
Cena: 11,90€13,90€
 
Popis

100% Esenciálny olej Borievka (lat. Juniperus Communis) v angličtine známy pod názvom Juniper berry  (ľudovo aj Jalovec) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie

  • Upokojuje a čistí unavenú myseľ, prinavracia emočnú rovnováhu a pohodu

Esenciálny olej Borievka sa získava parovodnou destiláciou plodov alebo plodov. Borievka je malý ker s lístim pripomínajúcim viac ihličie, jeho plody sú najskôr modré, po dozretí (cca 2 roky) zčernajú. Esenciálny borievkový olej má čerstvú vôňu s drevitým nádychom, pripomínajúcu ihličnany, zelenú a lesnú.

Vôňa esenciálneho oleja borievka Vám prospeje najmä v momentoch, kedy sa potrebujete odhodlať k rozhodnutiu. Povzbudzuje psychiku, pomáha k pevnejšej vôli a bojovať proti psychickej slabosti.

Borievkový esenciálny olej antiseptický a diuretický (močopudný) účinok, jeho najvýznamnejšiou vlastnosťou sú detoxikačné schopnosti. Podporuje čistenie lymfatického systému, látkovú výmenu a prekrvenie. Tak pomáha zmierňovať napríklad prejavy celulitídy. Pomáha tonizovať a podporiť pružnosť pokožky pri chudnutí (ideálne v spojení s esenciálnym olejom z fenikla). 

Esenciálny olej borievka v kombinácii s esenciálnym olejom rozmarín alebo borovica pomáha uľaviť pri reumatických bolestiach so "studeným" charakterom. Proti zápalom močových Vám pomôže uľaviť sedací kúpeľ s esenciálnym olejom borievka a soľou (2 kvapky do 1 PL soli).

Esenciálny olej borievka je vhodný aj pri liečbe akné, najmä vďaka jeho antibakteriálnym účinkom.

Borievkový esenciálny olej je veľmi dobrý aj ako dezinfekčný prostriedok v domácnosti. Stačí pridať par kvapiek do vody na umývanie povrchov alebo do aromalampy s pár kvapkami citrusových olejov pre dezinfekciu ovzdušia.

Použitie:

  • INHALÁCIA - pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek.
  • VONKAJŠIE POUŽITIE - na masáž 3% riedenie pre dospelých, t.j. 5-8 kvapiek na 10ml základného rastlinného oleja (1,5% pre deti a mládež od 6 – 12r. a 1% pre deti do 6r., t.j. polovičná dávka pre deti a mládež)
  • KÚPEĽ - 3-8 kvapiek zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu.
  • DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV - 1-3 kvapky.

Nie je vhodný pre tehotné ženy a deti do 3 rokov.

PREČÍTAJTE SI NÁŠ BLOG: Ako používať esencíálne olejeUžitočné rady a recepty

Krajina pôvodu: Čína

Tón vône: srdce (stredne pomalé uvoľňovanie vône)

Vôňa: čerstvá vôňa s drevitým nádychom, zelená, lesná 

Esenciálny olej Borievka sa dobre kombinuje s: santalové drevo, eukalyptus, grep, bergamot, rozmarín, šalvia, cédrové drevo, citrón, levanduľa

EINECS nr. 283-268-3

 

Produkt s garanciou kvality:
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat

100%

Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty

0%

Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.

VEDELI STE ŽE?

BorievkaBorievka

Borievka obyčajná je kerovitá až stromovitá drevina z čeľade cyprusovité. Má často viac kmeňov. Borka je sivohnedá, šupinovitá. Ihlice sú pichľavé, majú biely pásik a sú v trojpočetných praslenoch...

Viac o bylinkách TU

Recenzie (1)
Štítky
Štítky 100% prírodné

Taktiež by sa Vám mohlo páčiť

Tekuté mydlá za super cenu!