Zloženie a certifikácia

Zloženie prírodnej kozmetiky

Skutočne prirodzené

Ako definujete prírodnú kozmetiku? Je postačujúce uviesť slovo "prírodné" na štítku? V dnešnom svete, kde existuje veľa výrobkov, ktoré tvrdia, že sú "organické", samotný názov nestačí. "Prírodné" a "organické" výrobky môžu stále obsahovať širokú škálu chemických látok, ktoré sú tvrdé na vašom tele a životnom prostredí. Základmi produktov spoločnosti Bodhi sú esenciálne oleje a výťažky z čistých rastlín - najdôležitejšie dary prírody. Pri výrobe našich výrobkov používame prírodné výťažky z týchto rastlín: Passionflower, Gotu Kola, Aloe, zelený čaj, koreň Scutellaria Baicalensis, Gingko Biloba, Silk, Lotus, limetka, citrón, citrón, kokosový orech, vanilka, bambus, jasmín a ľalie , Používame éterické oleje z: Grapefruit, Mint, Rosemary, Lime, Bergamot, Geranium, Ginger, Levanduľa, Tea Tree, Lemongrass, Ylang-ylang, Sladký pomaranč, Mandarinka, Mandarinka, Santal, Ruža atď. Do formulácie našich produktov sme tiež zaradili: himalájskú soľ, trstinový cukor, sladké mandle, palmový olej, jojobový olej, vlašské orechy, včeliu kašičku, kávové zrná a ďaľšie. Niektoré z týchto zložiek majú upokojujúci účinok a iné sú na omladenie. Výrobky Bodhi znižujú negatívne pocity a emócie a stres, ktorým čelíme každý deň. Exotické vôňe môžu zmeiť vašu predstavivosť a umožňujú vám úplne oddýchnuť. Celkový účinok týchto prírodných zložiek je jemný, vyvážený a je zážitokom pre vaše telo i ducha. Produkty Bodhi môžete používať každý deň a byť si úplne istí, že nepoškodíte svoje zdravie ani životné prostredie. Viac o ich priaznivých zdravotných i aromaterapeutických účinkoch bylín ktoré obsahujú naše výrobky čítajte náš bylinný herbár.

V súlade s prírodou

Zem je zelená a plodná. Poskytuje nám všetko, čo potrebujeme pre úplné zdravie a výživu. Vieme, aby sme sa vyhli umelým, spracovaným potravinám a namiesto toho sa dostali na organické ovocie a zeleninu a mäso na kŕmenie obilnín. Ale ... pokiaľ ide o kozmetiku a starostlivosť o pleť, často nie sme tak opatrní, ako by sme mali byť. Naša pokožka pohlcuje všetko, s čím ju každodenne bombardujeme, a preto by sme mali dávať pozor, ak je to možné, používať prírodné produkty.

Hľadajte označenie: Produkt s garanciou kvality!
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat Thailand Thai spa CPNP EU Bio GMP Rspo Chamber of commerce
 

 

Certifikácia 

Základom produktov Bodhi sú esenciálne oleje a čisté rastlinné extrakty - najštedrejšie dary prírody. Vačšina surovín pochádza z ekologického poľnohospodárstva. Kokosový olej a olej z palmových jadier kupujeme výhradne z ekologických a dlhodobo udržateľných plantáži - certifikát RSPO. Naše kozmetické výrobky sú vyrábané podľa noriem GMP a sú certifikované FDA v Thajsku. Bodhi je riadnym člen THAI SPA ASSOSITAION. V EU sú výrobky registrované v európskej databáze pre kozmetické výrobky - CPNP, podľa najnovšej legislatívy platnej od júla 2013 - smernica 1223/2009 o kozmetických výrobkoch a ich uvedenie na trh EÚ je povolené. Netestované na zvieratách.

V našich kozmetických produktoch nenájdete žiadne škodlivé chemické zlúčeniny, ktoré by sa mohli akumulovať v tele . Tiež nepoužívame zložky, ktoré nie sú dobre známe alebo ich účinok nie je dlhodobo preukázaný. Produkty Bodhi sú bezpečné pre vaše telo a bezpečné pre životné prostredie .

ZAKÁZANÉ CHEMICKÉ LÁTKY

Prečo sa zložky obsiahnuté v produktoch vlasovej kozmetiky často nachádzajú v priemyselných výrobkoch na čistenie podláh? Naozaj potrebuje naša starostlivosť o pleť konzervačné látky odvodené z ropy ? Rozhodne nie. V produktoch Bodhi nie sú prítomné parabény, sírany a mnohé ďalšie zbytočné chemikálie - tieto chemické látky vyčerpávajú naše telo. Pozrite sa na to, čo je vnútri vášho každodenného make-upu a výrobkov starostlivosti o pleť - ak sú plné syntetických chemikálií, ako vám pomôžu nájsť harmóniu?

Stop zoznam

Na rozdiel od štandardov, ktoré sú v priemysle často akceptované, nepovoľujeme žiadne škodlivé zložky v našich kozmetických výrobkoch.
Nižšie je uvedený zoznam niektorých najbežnejších chemikálií v kozmetike, ktorým sa treba vyhnúť. Taktiež sme zahrnuli účinky, ktoré často môžu mať na ľudské telo. Zvyčajne ich prítomnosť vo výrobku je uvedená na obale, ale nie je povinná. 

Parabény
používajú sa ako konzervanty v kozmetických prípravkoch. Britské štúdie v roku 2004 upozornili na možnú súvislosť medzi parabénmi a rakovinou prsníka, kedže tumory obsahujú vysokú koncentráciu parabénov. Výskum stále pokračuje.

Sodium Lauryl/Laureth Sulphate (SLS/SLES)
táto zložka je prítomná v 90% čistiacich kozmetických produktov vďaka silnej peniacej formule, najmä v sprchových šampónoch, vlasových šampónoch, tekutých mydlách, zubných pastách. Zložka SLS vďaka silnej odmasťovacej schopnosti je využívaná i v automobilovom priemysle na umývanie podlahy v garážach, čistenie motorov a pod. Dennodenným používaním šampónov a čistiacich gélov sa táto zložka dostáva cez pokožku do nášho tela. Dôsledkom možu byť napr. dermatologické problémy, svrbenie, poškodenie vlasových folikúl, spomalenie rastu vlasov.

Propylénglykol
pochádza z ropy a je tiež často pritomný v kozmetických výrobkoch, kde sa používa pre pocit hladkosti a jemnosti pleti vďaka viazaniu vody v pokožke, avšak narušuje prirodzený metabolizmus pokožky. V automobilovom priemysle predstavuje hlavnú zložku v nemrznúcich zmesiach a brzdových kvapalinách. Propylénglykol je známy neurotoxín, ktorý je príčinou dermatitídy, kožných vyrážok a vysušovania pokožky.

Minerálne oleje

Ide o rafinovaný ropný produkt - kvapalnú zmes uhľovodíkov, ktoré sú oddelené od benzínu. V obchodnom priemysle sa často používa ako mazivo a rozpúšťadlová kvapalina. Ropa je v kozmetickom priemysle široko používaná ako zložka, ktorá dodáva jemnosť a zmierňuje suchú pokožku. Minerálne oleje, hoci nie sú organické zlúčeniny, majú veľmi škodlivé účinky. Vytvárajú vodu odpudzujúcu vrstvu na koži tým, že na povrchu vytvára olejový plastový film. Vlhkosť je zamknutá dovnútra, ale s tým stráca príležitosť dýchať správne, čo sťažuje prívod kyslíka k pokožke. To narušuje prirodzený proces odstraňovania toxínov a iných metabolických procesov, čo môže spôsobiť akné. To tiež spomaľuje migráciu mladých buniek na povrch pokožky značne, takže vek kože je oveľa rýchlejší.

Produkty Bodhi ďalej neobsahujú zložky ako:
PEG, cocamide ani umelé farbivá.

 

 

Esencialne oleje za super ceny!