Kurzy aromaterapie

Aromaterapia kurzy

BODHI Akadémia holistickej aromaterapie čerpá z vedomostí získaných z orientálnych múdrostí juhovýchodnej Ázie a ponúka profesionálne poradenské služby v oblasti Aromaterapie a SPA. 

Spoločnosť BODHI HERBAL SPA COSMETICS bola založená v roku 2009 v Thajsku, vyrába prírodné produkty pre starostlivosť o telo, pre kúpeľ a aromaterapiu. Dôsledné postupy pri výrobe a pozornosť venovaná detailom sa stávajú hnacou silou jej úspechu za posledných 10 rokov. BODHI sa stáva dôveryhodným a uznávaným menom v oblasti PROFESSIONAL SPA & WELLNESS a dodáva produkty pre naprestížnejšie SPA masážné centrá a hotely pocelom svete. Od roku 2018 prevádzkuje aj vlastné BODHI HERBAL SPA v Hongkongu, Čína. 

Kurz Aromaterapie

S viac ako 7-ročnými skúsenosťami v oblasti SPA a životného štýlu, v roku 2019 spoločnosť BODHI uviedla prvé kurzy aromaterapie. Na kurzoch holistickej aromaterapie integrujeme vedecké poznatky, overené praktiky a duchovné princípy s cieľom optimalizovať kurzy pre súčasný životný štýl. Cieľom kurzov je nielen sprostredkovanie informácií, ale aj šírenie poznatkov o tom ako dosiahnuť harmóniu tela a mysle, ktorá je základným pilierom rovnováhy a spokojného života.

Kurzom Vás prevedú vyškolení lektori - aromaterapeuti, ktorí Vám vysvetlia vlastnosti a výhody každého esenciálneho oleja.  Na kurzoch si vytvoríte Váš osobný olej či už na tvár alebo telo. Kurzy holistickej aromaterapie Bodhi Akadémie majú rôznu formu - od krátkych popoludňajších workshopov až po intenzívne celodenné kurzy so zameraním na liečebné procesy. V ponuke sú celodenné Kurzy aromaterapie s témami aktuálnymi pre dané ročné obdobie alebo problémy života v súčasnom svete. Kurzy holistickej aromaterapie sú vedené klinickou aromaterapeutkou Monikou Végh. 

Pridajte sa k nám a objavte silu prírody, ktorá zharmonizuje Vaše telo i dušu.

AKTUÁLNE KURZY na rok 2024: 

WORKSHOPY A WEBINÁRE 

Kurz Aromaterepie

WORKSHOP AROMATERAPIE
Ako miešať esenciálne oleje

Termín kurzu: pripravujeme OKTÓBER 2024

Trvanie: 14:00 - 18.30 hod
Miesto: Bratislava
Lektorka: Mária Molnárova
Cena kurzu: 45€


Registrácia do kurzu »

Stručný prehľad kurzu:

Workshopy aromaterapie sú poldňové kurzy s teoretickou aj praktickou časťou. V teoretickej časti sa účastníci naučia informácie čo sú esenciálne oleje a ako fungujú. Ich zdravotné účinky pôsobenie na ľudký organizmus a spôsoby použitia. Niekoľko tipov, ako si zapamätať účinky a pohľad "cez lupu" na 10 najpoužívanejších esenciálnych olejov. V praktickej časti workshopu si účastníci vyrobia praktické pomôcky pre zdravie a emočnú pohodu napr balzam na uľahčenie dýchania, masážny olej či difúznu zmes.

 

 

 

HOLISTICKÁ AKADÉMIA
viac denné a ročné kurzy 

Škola AromaterapieŠkola Aromaterapie

Škola aromaterapie ŠTYRI ŽIVLY
by IRISANA 

Trvanie kurzu: Škola pozostáva z troch ročníkov. Každý ročník trvá 6 mesiacov a je ukončený záverečným víkendovým kurzom so skúškou.

Miesto: Bratislava, Piešťany, Žilina
Lektorka: Monika Végh
Cena kurzu a detailny obsah kurzu na www.irisana.eu 

Stručný prehľad kurzu:
V Škole Aromaterapie ŠTYRI ŽIVLY máte možnosť absolvovať tri ročníky. Každý ročník trvá 6 mesiacov a je ukončený záverečným víkendovým kurzom so skúškou.

Ďalšie termíny a témy kurzov oznámime čoskoro.

Chystáme pre Vás niekoľko ďalších Kurzov s aktuálnymi témami. Sledujte túto stránku, facebook-ovú stránku alebo sa prihláste na odber noviniek, aby Vám neušiel žiadny kurz aromaterapie.

 

Organizačné informácie ku KURZOM:

Trvanie: podľa druhu kurzu , webináru, je rozdelený do 3 samostatných blokov - teoretická časť, časť o konkrétnych olejoch a praktická časť - miešanie olejov podľa aktuálnej témy.

Rozvrh dňa: Podľa druhu kurzu, workshopu. V prípade celodeného kurzu s prestávkou na obed od 12:00 do 13:00 hod. a krátkou prestávkou medzi 2. a 3. blokom (15-20 minút).

V cene kurzov je zahrnuté: prednáškové materiály, esenciálne oleje a aromaterapeutické pomôcky potrebné na praktickú časť a ukážky počas kurzu, vlastný olej, ktorý si namiešate podľa aktuálnej témy, občerstvenie a nápoje počas kurzu, darček od Bodhi.

Prihláška a platba: Účasť na kurze je možná až po prihlásení a zaplatení celej ceny kurzu pred konaním kurzu.

Počet účastníkov: minimálne 5, maximálne 12

PRIHLÁŠKY A INFORMÁCIE NA: info@bodhispa.sk

Prečítajte si ZMLUVNÉ PODMIENKY

Právo na zmeny v kurzoch vyhradené.

FILOZOFIA 

BODHI Akadémia holistickej aromaterapie poskytuje najkvalitnejšie vzdelávanie v oblasti aromaterapie na Slovensku ako aj profesionálne konzultačné služby v oblasti aromaterapie a školiaci program pre profesionálov z oblasti SPA, beauty a wellness. Bodhi Akadémia spája súčasné poznatky a skúsenosti o liečivých účinkoch rastlín a kvetov, ktoré sú relevantné a praktické pre dnešok. Mnohé z praktík v našich osnovách sú inšpirované AYURVÉDOU či Tradičnou orientálnou medicínou (Thajsko, Čína atď). Veríme, že aromaterapia nie je len alternatíva k liekom. Naším cieľom je inšpirovať k láske k spoločnosti a prírode. Filozofia Bodhi Akadémie spočíva na troch pilieroch: Prvým pilierom je pokoj mysle, znižovanie emočného stresu, prevencia psychosomatických ochorení a podpora odolnosti tela i mysle voči stresu. Tento cieľ na kurzoch dosahujeme samotnou aromaterapiou v spojení s dychovými cvičeniami. Druhým pilierom je používanie esenciálnych olejov a samotných bylín v každodennom živote na liečenie, užívanie v kozmetike či domácnosti, vo wellness a zabezpečiť tak dlhodobo udržateľný, zdraviu prospešný životný štýl. Tretím pilierom je náuka o živote v harmónii, vnútornej pohode a radosti. Rovnováha vo všetkom - to je naša výzva pre spoločnosť a dnešných ľudí. 

V budúcnosti BODHI AKADÉMIA plánuje poskytovať aj certifikované odborné kurzy pre MASÉROV, SPA A WELLNESS a BEAUTY EXPERTOV. Komplexná vyučba a lekcie budú tematicky zamerané so špecializáciou napr. na Thajské aromamasáže, Masážne celotelové procedúry alebo aj príprava či miešanie vlastných masážnych olejov, balzamov atď.

Psychika ovplyvňuje naše telo, jeho zdravie, výkon a pohodu. Psychosomatika- veda, ktorá pojednáva o tom, ako psychika ovplyvňuje telo, sa už vyučuje na univerzitách. Fakt, že telo, myseľ, emócie a duch tvoria jednotu, je dnes akceptovaný nielen vo vedeckom svete, ale i v každodennej realite. Stiahnutý žalúdok, hrča v krku sú všeobecne známe telesné reakcie na emočný stres.  Lekári tradičnej čínskej medicíny diagnostikujú podľa emócií. Emócie sú tesne spojené s činnosťou orgánov, prostredníctvom nich orgány reagujú na vnútorné popudy i na citové podnety, ktoré prichádzajú zvonku. Starí Číňania vedeli, že ak sú city priveľké a pôsobia dlhodobo, môžu sa stať príčinou choroby. Fakt, že telo nie je len množstvo orgánov alebo zhluk buniek pritom nemusíme chápať nábožensky alebo ezotericky. Ak sa s vami rozíde partner, telesne ste síce úplne v poriadku, napriek tomu to s vami môže fyzicky "zamávať", psychický problém sa somatizuje niekedy dosť drasticky.  Aromaterapia a jej metódy aplikácie môžu nám pomôcť obnoviť stratenú rovnováhu v sebe i v našich vzťahových, sociálnych i emočných poliach.

  

Ing. MONIKA VÉGH - Klinický Aromaterapeut

Monika Végh - Klinický aromaterapeutMonika je odborným garantom a lektorom Akadémie holistickej aromaterapie Bodhi a zakladateľkou školy aromaterapie Štyri živly. Profesionálne sa aromaterapii začala venovať v roku 2007. Kľúčovým pre jej profesijný rast sa stalo štúdium na Primavera Academy v Nemecku, ktoré úspešne ukončila skúškou v roku 2011 a získala titul Aromaexpert. V roku 2013 dokončila nadstavbové štúdium klinickej aromaterapie v Rakúsku a získala titul klinický Aromaterapeut.

Nadobudnuté poznanie ju priviedlo k vzájomnému prepojeniu energie živlov s liečivou silou bylín a aromaterapie. Na tomto základe vytvorila jedinečný liečebný systém, ktorý cez zvládnutie živlov v spojení s aromaterapiou umožňuje obnoviť harmóniu tela a duše. Jej snom je sprostredkovať svoje poznatky a skúsenosti všetkým, ktorí majú záujem vstúpiť do voňavej lekárne prírody a vydať sa na úžasnú cestu poznania.

Viac informácií o Monike Végh nájdete na stránke školy aromaterapie www.irisana.eu

 

MÁRIA MOLNÁROVÁ - Aromaterapeutka a lektorka
výroby prírodnej kozmetiky

Mária Molnárová Lektorka

Mária sa orientuje hlavne na využitie aromaterapie pri výrobe prírodnej kozmetiky. Niekoľko rokov sa venuje realizácii workshopov výroby prírodnej kozmetiky, na ktorých učí účastníkov výrobe základnej kozmetiky pre všetky vekové kategórie a DIY produkty pre domácnosť. Kladie dôraz na ekológiu a waste manažment, učí  ľudí jednoduchosti výroby a stále hľadá nové "life hacky"  - ako si zakomponovať prírodu do svojich domácností.

Absolvovala kurz výroby parfémov, základy výroby kozmetiky s ajurvédskymi prvkami a aktuálne je študentkou renomovanej školy pre certifikovaného výrobcu prírodnej kozmetiky Formula Botanica.

 

 

Mgr. MARTINA KUBICOVÁ -  Aromaterapeut štyri živly

Martina Kubicová - LekorkaMartina je milovníčka byliniek a aromaterapie. V aromaterapii hľadá cestu za zdravím v súlade s prírodou. Napísala a vytvorila množstvo tipov a receptov ako používať esenciálne oleje v každodennom živote pre zdravé telo, myseľ ale i zdravú domácnosť. Pri konzultáciách sa neorientuje len na to, ktorý olej použiť, ale sa snaží dostať hlbšie do „problému“ a pátra prečo sa daný „neduh“ dostavil, pretože verí v rovnováhu tela s mysľou a zdravým životným štýlom. Venuje sa aj aromaterapii pre deti.

Aromaterapii sa začala venovať v roku 2012. Je spoluautorkou Brožúrky o esenciálnych olejoch pre BODHI Herbal SPA. Absolvovala 3 ročný kurz aromaterapie ŠTYRI ŽIVLY a kurzy Thajkej masáže v Bangkoku v Thajsku. 

 

 


Pridajte sa k nám a objavte silu prírody,
ktorá zharmonizuje Vaše telo i dušu.
 

 

 

Esencialne oleje za super ceny!