Esenciálny olej Bergamot

Esenciálny olej Bergamot

rozmery 2,80cm x 2,80cm x 6,50cm
10 ml
K OBJEDNÁVKAM NAD 20€+ VZORKA ZADARMO
Dostupnosť:
100% Skladom
Cena: 11,90€
2 kusov a viac len za 10,90€

Dostupné varianty:

 
Popis

100% esenciálny olej Bergamot (lat. Citrus Bergamia) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie:

  • povzbudenie nálady a osvieženie, koncentrácia, antidepresívum.

Bergamot je citrusový plod veľkosťou pripomínajúci pomaranč so žltým sfarbením podobným citrónu. Pre svoju sviežu citrusovú chuť sa často pridáva do čajov Earl Grey. Esenciálny olej Bergamot sa získava lisovaním za studena z oplodia nedozretých plodov. Bergamotový esenciálny olej má nevšednú, čerstvo ovocnú vôňu, citrusovú a jemne korenistú. Pre jeho originálnu vôňu sa často pridáva do mnohých parfémoch. 

Esenciálny olej bergamot má výrazné antiseptické účinky, pôsobí proti vírusom a baktériám, pomáha pri liečbe kožných ochorení, akné, ekzémov a psoriáze, je účinný i proti plesniam. Pôsobí proti kŕčom v bruchu i menštruačným kŕčom. Esenciálny olej Bergamot posilňuje imunitu.

Podobne ako iné citrusové esenciálne oleje pôsobí upokojujúco na myseľ, a zaháňa stres. Bergamotový esenciálny olej je výborný pri depresiách, v Taliansku v 16. storočí bol dôležitým liekom pri liečbe depresií. Bergamotový olej záhaňa starosti a prináša pokoj, pomáha pri nespavosti. Odporúčame ho do pracovných priestorov, kde sa zdržiava veľa ľudí alebo sa pracuje v stresových podmienkach (napr. open-space kancelárie, poradenské psychologické pracoviská apod.).

Éterický olej Bergamot pôsobí proti kŕčom v bruchu, aj menštruačným kŕčom.

UPOZORNENIE:

Esenciálny olej Bergamot je vhodný pre deti i pre tehotné ženy. Bergamot má fotosenzitívny účinok, nie je preto vhodné aplikovať ho na pokožku bezprostredne pred jej vystavením na slnečné žiarenie.

POUŽITIE:

  • INHALÁCIA - pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek.
  • VONKAJŠIE POUŽITIE -na masáž 3% riedenie pre dospelých, t.j. 5-8 kvapiek na 10ml základného rastlinného oleja (1,5% pre deti a mládež od 6 – 12r. a 1% pre deti do 6r., t.j. polovičná dávka pre deti a mládež a tretinová pre najmenšie deti)
  • KÚPEĽ - 2-4 kvapiek zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu
  • DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV – 1-3 kvapky
  • KLOKTANIE: 1-3 kvapky do 1 dl teplej vody

PREČÍTAJTE SI NÁŠ BLOG: Ako používať esencíálne olejeUžitočné rady a recepty

Tón vône: hlava (rýchle uvoľňovanie vône)

Vôňa: nevšedná, čerstvo ovocná vôňa, citrusová, jemne korensitá

Esenciálny olej Bergamot sa dobre kombinuje s: ruža, geriánium, ylang-ylang, cédrové drevo, vetiver, všetky citrusové oleje, korenisté oleje.

Krajina pôvodu: Taliansko

EINECS NR: 289-612-9

 

 

Produkt s garanciou kvality:
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat

100%

Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty

0%

Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.

VEDELI STE ŽE?

BergamotBergamot

Bergamot je kríženec medzi hruškou citróna a sevillského pomaranča alebo grapefruitu. Bergamot sa pestuje v talianskom ...

Viac o bylinkách TU
Recenzie (2)
Štítky
Štítky 100% prírodné

Taktiež by sa Vám mohlo páčiť

Tekuté mydlá za super cenu!