Esenciálny olej Citrón, 50 ml

Esenciálny olej Citrón, 50 ml

rozmery 3,50cm x 3,50cm x 10,00cm
50 ml
K OBJEDNÁVKAM NAD 20€+ VZORKA ZADARMO
Dostupnosť:
100% Skladom
Cena: 31,90€
 
Popis

100% esenciálny olej Citrón (lat. Citrus Limon) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie:

povzbudenie nálady a osvieženie, koncentrácia
Esenciálny olej citrón sa získava lisovaním z vonkajšej šupky plodov citrónovníka. Citrónovník pochádza z Indie, koncom 5. storočia sa rozšíril do Talianska a neskôr do celého Stredomoria. Dnes sa pestuje aj v Amerike.

Citrónový esenciálny olej má sviežu citrónovú vôňu, ktorá povzbudzuje a stimuluje zmysly, zaháňa únavu a stres, pomôže zmierniť obavy. Napomáha koncentrácii a prejasňuje myseľ.

Esenciálny citrónový olej má výrazné antiseptické a čistiace účinky, vďaka ktorým účinne čistí pleť a sťahuje póry. Vďaka antiseptickým účinkom je možné esenciálny olej citrón použiť aj na ošetrenie pokožky pri zápaloch a zraneniach. Je účinný pre mastnú pokožku. Podporuje prekrvenie a tonizuje kožu. Esenciálny olej citrón je účinným prírodným prípravkom proti celulitíde, žlčovým kameňom, pigmentovým škvrnám.

Éterický olej citrón podporuje imunitu a pomáha bojovať proti chrípke a prechladnutiu. Esenciálny olej citrón má antibakteriálne účinky a je účinný aj pri ústnej hygiene.

Citrónový olej má schonosť čistiť vzduch a prevoňať ho príjemnou a sviežou citrónovou vôňou. Vôňa esenciálneho oleja citrón pomáha potláčať nevoľnosť, môžete ho použiť aj proti ranným nevoľnostiam v tehotenstve. Je bezpečný aj pre deti.

POUŽITIE:

INHALÁCIA - pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek.
VONKAJŠIE POUŽITIE - pre masáž 3% riedenie pre dospelých, tzn. 5-8 kvapiek na 10ml základného rastlinného oleja (1,5% pre deti a mládež od 6 - 12r. a 1% pre deti do 6r., tj. polovičná dávka pre deti a mládež a tretinová pre najmenšie deti)
KÚPEĽ - 2-4 kvapiek zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu
DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV – 1-3 kvapky
KLOKTANIA: 1-3 kvapky do 1 dl teplej vody
Esenciálny olej citrón je fotosenzitívny, neodporúčame vystavovať sa slnečnému žiareniu bezprostredne po aplikácii na pokožku.

PREČÍTAJTE SI NÁŠ BLOG: Ako používať esencíálne oleje, Užitočné rady a recepty
Tón vône: hlava (rýchle uvoľňovanie vône)

Vôňa: svieža citrónová

Esenciálny olej citrón sa dobre kombinuje s: čajovník - tea tree, eukalyptus, ruža, ylang-ylang, iné citrusové oleje

Krajina pôvodu: Taliansko

EINECS NR: 284-515-8

Produkt s garanciou kvality:
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat

100%

Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty

0%

Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.

VEDELI STE ŽE?

BergamotBergamot

Bergamot je kríženec medzi hruškou citróna a sevillského pomaranča alebo grapefruitu. Bergamot sa pestuje v talianskom ...

Viac o bylinkách TU
Recenzie (0)
Štítky
Štítky 100% prírodné

Taktiež by sa Vám mohlo páčiť

Tekuté mydlá za super cenu!