Esenciálny olej Litsea (May Chang)

Esenciálny olej Litsea (May Chang)

10 ml
K OBJEDNÁVKAM NAD 20€+ VZORKA ZADARMO
Dostupnosť:
100% Skladom
Cena: 7,90€11,90€

Dostupné varianty:

 
Popis

100% esenciálny olej Litsea (lat. Litsea Cubeba) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie:

  • uvoľňuje napätie a stres, skľudňuje nervovú sústavu, antivirálny a antibakteriálny účinok, podpora imunity.

Esenciálny olej Litsea - na ázijskom kontinentne známy aj ako May Chang, sa získava parovodnou destiláciou plodov, tie sú veľmi podobné čiernemu koreniu. Strom Litsea cubeba je malého vzrastu a rastie divoko najmä v Číne a na Taiwane. 

Éterický olej Litsea má upokojujúci účinok na nervovú sústavu, podporuje dobrý spánok, uvoľňuje napätie a stres, povzbudzuje, osviežuje myseľ, napomáha koncentrácií a pomáha dodať radosť do života. Taktiež má antibakteriálne, antivirálne, protizápalové, antimykotické a protikŕčové účinky, pomáha podporovať imunitu. Používa sa pri prechladnutiach, nervozite, pracovnom vyťažení, v kozmetike sa využiva v starostlivosti o pokožku, napomáha odbúravať celulitídu. Je vhodný na mastnú pleť, Litsea nie je citrus a preto nemá fotosenzibilný účinok. Do parfémov treba pridávať veľmi opatrne, pretože jeho vôňa je výrazne silná, citrusová a niekedy i v malom množstve dokáže prebiť ostatné vône.

Esenciálny olej Litsea má nádhernú, sviežu citrusovú vôňu, obsahuje vysoký podiel citralu, pre ktorý má olej Litsea nezastupiteľné miesto v kozmetických produktov. Veľmi často sa používa v domácnosti - pridajte pár kvapiek do pracích práškov či gélov a čistiacich prostriedkov pri každom upratovaní. Je vhodný do deodorantov, pretože ničí baktérie, ktoré rozkladajú pot a výrazne silná vôňa prebije nepríjemný zápach. 

 POUŽITIE:

  • INHALÁCIA - pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek.
  • VONKAJŠIE POUŽITIE -na masáž 3% riedenie pre dospelých, t.j. 5-8 kvapiek na 10ml základného rastlinného oleja (1,5% pre deti a mládež od 6 – 12r. a 1% pre deti do 6r., t.j. polovičná dávka pre deti a mládež a tretinová pre najmenšie deti)
  • KÚPEĽ - 2-4 kvapiek zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu
  • DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV – 1-3 kvapky
PREČÍTAJTE SI NÁŠ BLOG: Ako používať esencíálne olejeUžitočné rady a recepty

Tón vône: hlava (rýchle uvoľňovanie vône)

Vôňa: svieža, citrusová, čerstvá, jasná

Esenciálny olej Litsea cubeba sa dobre kombinuje s: Bergamot, Kafrová limetka a ďalšie citrusy, Cédrové drevo, Ylang-ylang, Jazmín. 

Krajina pôvodu: India

EINECS NR: 290-018-7

 

Produkt s garanciou kvality:
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat

100%

Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty

0%

Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.

VEDELI STE ŽE?

LitseaLitsea

Rod zahŕňa asi 400 druhov. Je rozšírený v oblasti od tropickej Ázie po Austrálii a Tichomorí av Severnej a Strednej Amerike. Najviac druhov rastie v tropickej Ázii. Litsea cubeba má výraznú citrusovú vôňu...

Viac o bylinkách TU
Recenzie (1)

Taktiež by sa Vám mohlo páčiť

Tekuté mydlá za super cenu!