Esenciálny olej Kafrová limetka - Kaffir Lime

Esenciálny olej Kafrová limetka - Kaffir Lime

rozmery 2,80cm x 2,80cm x 6,50cm
10 ml
K OBJEDNÁVKAM NAD 20€+ VZORKA ZADARMO
Dostupnosť:
100% Skladom
Cena: 7,90€9,90€
 
Popis

100% Esenciálny olej Limeta – Kaffir Lime/Kafrová (lat. Citrus Hystrix) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie

  • Povzbudzuje myseľ, uvolňuje stres a napätie, má antibakteriálne účinky

Kafrová limeta, (z anglického originálu kaffir lime) je rozšířenou citrusovou rastlinou v celej juhovýchodnej Ázii, má tmavozelené listy, ktoré sa používa ako korenie. Listy ako aj plody majú výrazne aromatickú citrusovú vôňu a chuť, plody sú však nejedlé, tieto sa používajú na odpudzovanie hmyzu a menej často na varenie ako korenie. Pestovanie kafrovej limetky alebo inak zvanej aj thajskej limetky je nenáročné, postačí aj celoročné pestovanie v interiéri a dokonca i malý stromček bude zdrojom mnohých listov, ktoré poslúžia ako skvelé exotické korenie.

Esenciálny olej Limeta kafrová (Kaffir Lime) sa získava parovodnou destiláciou z listov rastliny, jej vôňa je unikátna, ostro citrusová, s korenistým nádychom v pozadí. 

Esenciálny olej z kafrovej limetky má antibakteriálne účinky a je vynikajúci olejom pre dezinfekciu a hygienu ústnej dutiny, často sa pridáva do zubných pást. Olej z kafrovej limety má antioxidačné vlastnosti, pridáva sa do kozmetických produktov, dodáva pokožke zdravý a svieži vzhľad.

Esenciálny olej z káfrovej limetky má navyše silnú citrusovú vônu, ktorá nielenže prevonia pokožku, preto je vhodný na výrobu telových sprejov a osviežovačov vzduchu. Esenciálny olej Káfrová limetka je účinným prírodným repelentom, pomáha odhánať hmyz

POUŽITIE:

  • INHALÁCIA - pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek.
  • VONKAJŠIE POUŽITIE - na masáž 3% riedenie pre dospelých, t.j. 5-8 kvapiek na 10ml základného rastlinného oleja (1,5% pre deti a mládež od 6 – 12r. a 1% pre deti do 6r., t.j. polovičná dávka pre deti a mládež a tretinová pre najmenšie deti)
  • KÚPEĽ - 3-8 kvapiek zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu
  • DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV – 1-3 kvapky
  • KLOKTANIE: 1-3 kvapky do 1 dl teplej vody

* Citrusové esenciálne oleje majú fotosenzitívny účinok, t.j. neaplikujte na pokožku vystavenú slnečnému žiareniu bezprostredne po aplikácii.

PREČÍTAJTE SI NÁŠ BLOG: Ako používať esencíálne olejeUžitočné rady a recepty

Tón vône: hlava (rýchle uvoľňovanie vône)

Vôňa: unikátna, ostro citrusová, s korenistým nádychom

Esenciálny olej Káfrová limeta - Kaffir lime sa dobre kombinuje s: citrónová tráva, petitgrain, rozmarín, jazmín, ylang-ylang, kadidlovník, cédrové drevo

Krajina pôvodu: Thajsko

EINECS nr. 294-942-1

Produkt s garanciou kvality:
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat

100%

Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty

0%

Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.

VEDELI STE ŽE?

LimetkaLimetka

Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ktoré regulujú látkovú výmenu, čím dochádza k naštartovaniu prirodzených regeneračných mechanizmov organizmu...

Viac o bylinkách TU

Recenzie (3)
Štítky
Štítky 100% prírodné

Taktiež by sa Vám mohlo páčiť

Tekuté mydlá za super cenu!