Zloženie a certifikácia

Zlo6enie prírodnej kozmetiky

V našich kozmetických produktoch nenájdete žiadne škodlivé chemické zlúčeniny, ktoré by sa mohli akumulovať v tele . Tiež nepoužívame zložky, ktoré nie sú dobre známe alebo ich účinok nie je dlhodobo preukázaný. Produkty Bodhi sú bezpečné pre vaše telo a bezpečné pre životné prostredie .

Certifikácia:

  1. Certifikovaný olej z palmových jadierZákladom produktov Bodhi sú esenciálne oleje a čisté rastlinné extrakty - najštedrejšie dary prírody. Vačšina surovín pochádza z ekologického hospodárstva. Olej z palmových jadier kupujeme výhradne z ekologických a dlhodobo udržateľných plantáži - certifikát RSPO. Viac o ich priaznivých zdravotných i aromaterapeutických účinkoch bylín ktoré obsahujú naše výrobky sa dočítate TU 
  2. Naše kozmetické výrobky sú vyrábané podľa noriem GMP a sú certifikované FDA v Thajsku. CPNP cosmetics portalV EU sú výrobky registrované v európskej databáze pre kozmetické výrobky - CPNP, podľa najnovšej legislatívy platnej od júla 2013 a ich uvedenie na trh EÚ je povolené.
  3. Netestované na zvieratách.

kozmetika netestovaná na zvieratách

ZAKÁZANÉ CHEMICKÉ LÁTKY
Prečo sa zložky obsiahnuté v produktoch vlasovej kozmetiky často nachádzajú v priemyselných výrobkoch na čistenie podláh? Naozaj potrebuje naša starostlivosť
o pleť konzervačné látky odvodené z ropy ? Rozhodne nie.
 

Produkty Bodhi neobsahujú nasledovné chemické zložky:

kozmetika bez parabénov

Parabény: 
používajú sa ako konzervanty v kozmetických prípravkoch. Britské štúdie v roku 2004 upozornili na možnú súvislosť medzi parabénmi a rakovinou prsníka, kedže tumory obsahujú vysokú koncentráciu parabénov. Výskum stále pokračuje.

Sodium Lauryl/Laureth Sulphate (SLS/SLES):
táto zložka je prítomná v 90% čistiacich kozmetických produktov vďaka silnej peniacej formule, najmä v sprchových šampónoch, vlasových šampónoch, tekutých mydlách, zubných pastách. Zložka SLS vďaka silnej odmasťovacej schopnosti je využívaná i v automobilovom priemysle na umývanie podlahy v garážach, čistenie motorov a pod. Dennodenným používaním šampónov a čistiacich gélov sa táto zložka dostáva cez pokožku do nášho tela. Dôsledkom možu byť napr. dermatologické problémy, svrbenie, poškodenie vlasových folikúl, spomalenie rastu vlasov.

Propylénglykol:
pochádza z ropy a je tiež často pritomný v kozmetických výrobkoch, kde sa používa pre pocit hladkosti a jemnosti pleti vďaka viazaniu vody v pokožke, avšak narušuje prirodzený metabolizmus pokožky. V automobilovom priemysle predstavuje hlavnú zložku v nemrznúcich zmesiach a brzdových kvapalinách. Propylénglykol je známy neurotoxín, ktorý je príčinou dermatitídy, kožných vyrážok a vysušovania pokožky.

Produkty Bodhi ďalej neobsahujú zložky ako:
PEG, cocamide ani umelé farbivá.